مشاور مدیر با مدیر چه تفاوتی دارد؟

شاید تا بدین جا این سوال برای شما پیش آمده باشد که مشاور مدیر چه فرقی با مدیر دارد؟! مدیر و مشاور وی، هرکدام نقشی متفاوت از یکدیگر دارند و تاثیرات متفاوتی هم در سازمان به جای می گذارند. مشاور مدیر بنا بر موقعیتی که در سازمان یا شرکت دارد، می تواند بر فرد، گروه یا یک سازمان تاثیرگذار باشد، ولی قدرت مستقیم برای ایجاد تغییر یا اجرای برنامه ها را ندارد. مدیر، فردی است که مسئولیت مستقیم برای اجرای امور و تصمیم ها را دارد. مشاور مدیر در سازمان، فعالیت های برنامه ریزی، ارائه توصیه های لازم، حمایت و پیشنهاد در امور مربوط به نیروی انسانی، مدیریت مالی، بازرسی، تحلیل سیستم، تحقیقات بازار، طراحی محصول، برنامه ریزی بلند مدت، اثربخشی سازمانی، امنیت توسعه منابع انسانی را انجام می دهد.

نکته بسیار مهم دیگر در تفاوت مشاور مدیر با مدیر در این است که با توجه به اینکه مشاور مدیریت از اعضای سازمان نیست، تصویر روشنی از مشکل ارائه می دهد، ایده های جدید و پیشنهاد های بدون جهت گیری دارد. به عبارت دیگر، دیدگاه مستقل مشاور، به سازمان کمک می کند تا بدون نگرانی از جهت گیری های احتمالی ذی نفعان سازمان، به دنبال طرح مسأله و یافتن راه حل آن باشد.

مشاور مدیریت توانمندی های ویژه ای دارد. وی دارای دانش، مهارت و تخصص در حوزه ای تخصصی است. پیدا کردن افرادی در یک سازمان، که در تمام زمینه ها متخصص باشند، اگر غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است.

از امتیازات دیگری که می توان برشمرد این است که مشاور مدیریت در هر زمان که شرکت تمایل داشته باشد، خدمات حرفه ای خود را ارائه می دهد. به کار گیری مشاور مدیریت در مقایسه با گزینش مدیران و کارمندان جدید، هزینه های کمتری (به ویژه در درازمدت) به سازمان تحمیل می کند.

نقش های یک مشاور مدیر:

– مشاور به عنوان راهنمای حرفه ای درازمدت؛

– مشاور به عنوان عامل تغییر؛ مشاور مدیریت کاتالیزور تغییرات است. وی همزمان با حل مشکل، راه های اجرای آن را نیز پیدا می کند. این راه حل ها اغلب نیازمند تغییراتی در ساختار سازمانی، فرآیندها یا مسئولیت های شغلی است. ناگفته نماند که رهنمودهای مشاور مدیریت زمانی ارزشمند است که تغییرات مورد نظر از سوی کارمندان و مدیران سازمان، درک و تایید شود.

– مشاور به عنوان متخصص حرفه ای در یک زمینه خاص؛

– مشاور برای تعریف مشکلات و مسائل؛ گاهی اوقات کارکندان و سازمان ها آن قدر به مشکل نزدیک هستند و در آن گره خورده اند که نمی توانند آن را تشخیص دهند. این جاست که مشاور به یاری سازمان آمده و از راه همراهی با افراد، آنها را در شناسایی مشکل کمک می کند.

– مشاور به عنوان معلم برای آموزش مهارت های مختلف به مدیران و کارمندان آنها؛

– مشاور برای اجرای تصمیمات دردسرساز مدیران؛ به واقع هیچ یک از مدیران داخلی یا کارمندان، تمایل ندارند مسئولیت اخراج یا ارزیابی های دشوار را برعهده بگیرند و ترجیح می دهند یک فرد بیرونی که به عنوان مشاور مدیریت به پیشنهاد های وی جنبه رسمی می دهد، این مسئولیت را برعهده بگیرد.

– مشاور برای روح و زندگی جدید بخشیدن به سازمان یا حتی ایجاد یک کسب و کار یا شاخه های جدید کسب و کار در سازمان به ایفای نقش می پردازد.


نفیسه جلالی صادق نیا

مجری تحقیقات بازاریابی، مشاور منابع انسانی

منبع

admin

Next Post

انفجار بندر بیروت و درس عبرتهایی برای اقتصاد ایران

ج آگوست 14 , 2020
ه گزارش خبرنگار مهر، بندر بیروت بزرگترین بندر لبنان است و سهم واردات سالانه کالا از این بندر به لبنان بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار است و سهم قابل توجهی در بارگیری کالاهای وارداتی به لبنان دارد. براین اساس، انفجار هفته گذشته در این بندر، تجارت خارجی این کشور را با چالش […]

سردبیر

تارگاه راهکار و راهبرد مشاوره مدیریت با هدف گسترش دانش مشاوره مدیریت و به اشتراک گذاری فعالیت ها، یافته ها، تجارب و دیدگاه های مشاوران، کارآفرینان و شرکت های تولیدی و خدماتی ایجاد شده است. عدم گرایش سیاسی و تمرکز بر ارتقاء توانمندی علمی مخاطب در حیطه ی اجرای راهبردها و راهکارهای علم مدیریت از محوری ترین اصول تارگاه است که ضمن حفظ حدود افراد و شرکت ها و پرهیز از خدشه به مبانی حرفه ای و رقابتی فعالیت می نماید.

دسترسی سریع